Keskustori.fi

Lost In Music 15.–18.10. mykistää: yli 130 artistia

Tässä kaikki esiintyjät, valitsimme Alise Josten ja muut toimituksen suosikit:

Kuvanostoksi päädyimme valitsemaan latvialaisen Alise Josten. Hän esiintyy O'Connell'sissa perjantaina 17. lokakuuta. Showtime on kello 20.30. Kannattaa kuunnella etukäteen, luvassa on jotakin kaunista ja herkkää. Muut suosikit on lihavoitu tekstissä.

Lopuksi listasimme esityspaikat, ihan vain näyttääksemme, kuinka suureksi tämä festivaali on kasvanut.

Lost In Music -artistit:

Aino Venna
Aivovuoto
Alise Joste (LV)
Amoral
Antti Autio
Apina Artem x Yonas
Atomirotta
Aurora
Axl Smith & Jook Joint SoundSystem
Barbe-Q-Barbies
Big Wave Riders
Biniyam
Blind Channel
Café de Abejas
Carnival Youth (LV)
Clarkkent
Colours of Bubbles (LT)
Constables
Crib45
Damn Seagulls
Day Eleven
Delay Trees
DeLooze (UK)
Desert Mountain Tribe (UK)
DJ AJ Nuora & DJ Sampl
DJ Sampl
Dolla Lova
Duke Robillard (US)
Edu Kettunen
Elias Kaskinen & Päivän Sankarit
Eternal Erection
Eva & Manu
Face Of God
Faun Racket (EE)
Felix Zenger
French Films
Funky Monkeys
Get Your Gun (DK)
Getawaycab
Ghost of Jack Nance
Gim Kordon
Gotham O.D
Hätä-Miikka Have
You Ever Seen The Jane Fonda Aerobic VHS?
HeavyWeight
Hermanni Turkki
Hopeajärvi
Human Waste Disposal Unit
I Was A Teenage Satan Worshipper
Ile Kallio Big Rock Band
Irina
Janne Ordén
Jätkäjätkät
Jeremy Folderol
Juju
Jukka Ässä
Kaaoksen Ystävät
Kalle Lindroth
Kap Kap
Kasmir
Katujen Äänet
Kaveri Special
Kiveskives
Kuningasidea
Lada Nuevo
Laineen Kasperi & Palava Kaupunki
Lapko
Laura Moisio
Manna
Matti Johannes Koivu
Miia Liu
Mikko Herranen
Milla Rumi Modern Talking Reloaded (DE)
Modernistit
Mustarinta
My First Band
New Deadline
New Waters
NEØV
Nikke Ankara
Numero 83
Nyrkkitappelu
Ochre Room
Paperi T
Pekko Käppi & K.H.H.L.
Pete Parkkonen
Polar Motor
Pooma
Rauhatäti
RebelHead
Reckless Love
Red Eleven
Red Moon Architect
Relentless
Ressu & Jussi
Roope Salminen & Koirat
Salaliitto
Samat Nimet
Santa Cruz
Sarah Kivi & Non-Orchestra
Satin Circus
Sekuoia (DK)
Sima
Sini Sabotage
Softengine
Sonik
St. Rasta
Steve´n´Seagulls
Stockers!
Suvi Isotalo
TCT
Tears Apart
Teho Majamäki
Teksti-TV 666
The Hearing
The Sound Poets (LV)

The Splits
The Voltas
Tippa-T
Tomi Salesvuo East Funk Attack
Town of Saints (NL)
Tuomo & Markus
Tuuttimörkö
Vesterinen Yhtyeineen
VIBE Club, Explicit DJ's
Viitasen Piia
Vilma Alina
Vita Bergen (SE)
Wends
Wentus Blues Band
Yona
Zebra and Snake
Ziggy Wild (EE)

Keikkapaikat

Bar Passion, Tullinaukio 1
Discotheque Fat Lady, Hämeenkatu 10
Dog's Home, Itsenäisyydenkatu 2
Doris, Aleksanterinkatu 20
Henry's Pub, Hämeenkatu 13
Ilves Bar & Night / dB Technologies Stage, Hatanpään valtatie 1
Jack The Rooster, Satakunnankatu 13 B
Klubi, Tullikamarin aukio 2
Nightclub Tähti, Hämeenkatu 13
O'Connell's, Rautatienkatu 24
Paapan Kapakka, Koskikatu 9
Pakkahuone, Tullikamarin aukio 2
Ravintola Artturi / CitySound Stage, Kauppakatu 9
Tampere-talo, Yliopistonkatu 55
Telakka, Tullikamarin aukio 3
TTT-Klubi, Hallituskatu 19
Viihdemaailma Ilona, Verkatehtaankatu 3
Yo-talo, Kauppakatu 10

Siirry kaupunkifestivaalin sivuille

Jaa

Viimeksi päivitetty 06.10.2014 23:10